| xxVENONxx a întrebat:

Salut,am un pc cu ryzen 5 1600x si rx 570 si vreau sa fac upgrade. La ce sa fac upgrade mai intai?
Vreau sa imi iau un ryzen 5 5600x si rx 5700xt si nu stiu ce sa imi iau mai intai ca nu am bani sa le iau pe amandoua odata

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Diferenta intre ele nu e mare, dar as zice ca mai castigat ai fi cu placa video noua,
daca nu cumva joci CS sau MMO-uri, si alte jocuri cu harti uriase (unde conteaza si procesorul foarte mult, nu doar placa video).

| dinaprilie a răspuns:

Placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite modelul de la placa de baza. Daca e un b450 atunci e ok dar iti zic eu daca merge acest upgrade

| xxVENONxx explică (pentru anonim_4396):

B450 auros elite

| anonim_4396 a răspuns (pentru xxVENONxx):

Da le suporta si ai nevoie de sursa minim 500w. Placile video sunt foarte scumpe acum, ia un ryzen si mai stai cu 570-ul. O sa scada preturile pana la sfarsit de an cand se gata cu prostia asta de crypto