| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,cu putin timp in urma laptopul meu,mai precis placa video, a inceput sa se incalzeasca foarte repede si sa fie din ce in ce mai fierbinte, desi nu faceam decat sa stau pe google, iar jocurile pe care voiam sa intru se miscau foarte prost. Stie cineva vreo solutie sau din ce cauza s-a intamplat asta, o fi din cauza vreunui virus? Astept raspunsuri multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| scama100 a răspuns:

Deci uite cum sta treaba dupa un timp la laptopuri indifirent de firma, isi pierd fps-urile si devin tot mai slabe cu cat le folosesti mai lult (placile video) de aia tot ce trebuie sa faci este sa schimbi placa video cu una de calitate ex:nVIDIA geforce aceasta este o placa care isi pierde fps abia dupa 7-8 ani

| DevilDragosh a răspuns (pentru scama100):

Am placa video nVIDIA geforce 520 m 1 gb

| Systemup a răspuns:

Cred ca nu e treabain ceia ca isi perde fps.Asta poate insemna ca in el sa acumulat mult praf si nu poate lucra normal.Iti sfatui sa te duci si sa il cureti de praf sau vei raminea fara lap-top.La mine fix asa sa intimplat.Se incalzea repede si mergea greu.Cind l-am dus sa mi-l curete am vazut ca era plin de colb.Fii mai atent.