| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,cu putin timp in urma laptopul meu,mai precis placa video, a inceput sa se incalzeasca foarte repede si sa fie din ce in ce mai fierbinte, desi nu faceam decat sa stau pe google, iar jocurile pe care voiam sa intru se miscau foarte prost. Stie cineva vreo solutie sau din ce cauza s-a intamplat asta, o fi din cauza vreunui virus? Astept raspunsuri multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Si mie mi se incalzeste laptopul atat de tare incat daca pui o tigaie pe el il folosesti drept aragazwinking am cooler dar de geaba daca am 2 kg de praf in el, vezi sa nu ai praf, sufla in ventilator, mai tare sa iasa praful, sunt sprayuri cu aer comprimat, nu se prea gasesc la magazine normale, am folosit o data de acela si mi-a scos o gramada de praf, am ramas uimit, totusi, ce placa video ai? de cat este? ai instalat vreun joc care ti-a mers foarte sacadat? [ a avut lag?]

| DevilDragosh a răspuns (pentru RB26DETT):

Am o placa video nVIDIA geforce 520M de 1 gb si nu inteleg de ce dar deodata ventilatorul a inceput sa sufle din ce in ce mai tare

| DevilDragosh a răspuns (pentru RB26DETT):

Mai sunt jocuri dar le las la detalii normale sau mai mici dar am ramas surprins ca atunci cand am intrat in acelasi joc din care am iesit mai devreme mergea " in poze" si placa video e la o temperatura de 90 de grade o.O

| RB26DETT a răspuns (pentru DevilDragosh):

Este normal ca ventilatorul sa sufle din ce in ce mai tare, pe cat se incalzeste mai tare, cu atat ventilatorul se invarte mai tare pentru a raci componentele, tu ai o placa video foarte mare fata de-a mea care este de 128 mb video, bine, si laptopul meu il am de 5 ani... de cat timp ai laptopul? daca mai ai garantie la el, du-te cu el la un cotrol, ar fi bine sa faci asta fie ca ai sau nu ai, nu cred ca ti-ar conveni sa ti se inchida de odata laptopul sau cine stie ce sa faca si apoi sa nu mai mearga pe motiv ca ti s-a stricat placa video. ar fi bine totusi sa iti cumperi si un cooler pentru laptop, si eu folosesc.

| DeejayAndr3y a răspuns:

Du-te la service, o sa iti schimbe placa...

| xBro a răspuns:

Poate ti s-a dus coolerul, insa nu-ti pot recomanda nici un cooler pentru ca nu stiu ce placa video ai... du-te la un specialist cu pc-ul [ doar unitatea ] si spune-i sa-ti faca o analiza la ea, iar el o sa-ti spuna mai exact ce are, poate iti trebuie un nou cooler, poate nu face bine contact pe slotul placii de baza, nu stiu ce sa-ti zic.

Si apropo daca zici ca se incinge foarte repede cand stai pe google si pe jocuri se misca prost opreste-l si du-te cat mai rapid la un specialist, BAFTA!

| amPH a răspuns:

Poti sa-mi spui ce placa video ai si ce temperatura avea exact?

| Mockingjay a răspuns:

E probabil de la caldura mare... Eu zic sa iti cumperi un cooler pentru laptop-uri, gasesti de la vreo 40 ron in sus, cred happy

| cretzolina93 a răspuns:

Verifica ventilatorul cine stie