| SimilarToRain a întrebat:

Buna seara, TPU! Am avut instalat Windows service pack 3 si azi dimineata am instalat Windows 7. Cand deschid PCul imi apare Windows Boot Manager si trebuie sa aleg intre vechiul windows si windows 7, deci am instalate 2 windowsuri. Cum as putea sa il sterg pe cel vechi si sa raman doar cu cel nou?
Si inca o intrebare: Cand am instalat windows 7, nu am putut formata partitiile, stiti de ce?
Nu ma pricep la instalare de windows si as dori sa imi explicati cat mai simplu posibil.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| XtReMee a răspuns:

Pai ca sa stergi unul dintre windowsuri sa nu-ti mai arate sa alegi dintre cele doua instaleaza cu cd windows si cand ajungi sa fomatezi partiilie formateazo pe ce care nu o mai vrei