| adRiaNNN1 a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o problema cu microfonu.
Am un set de casti cu microfon 4Atech.
am placa de sunet Realtek High definition audio
Ieri mi-am facut windowsu si mi-am bagat programu skype, dar cand sun pe cineva sa vorbesc nu ma aude dar in schimb daca pun sa ascult muzica el aude muzica de la mine.

Un sfat in care sa rezolv aceasta problema?
este prima data cand mi se intampla
Am windows 7 Ultimate Sp1
Astept raspunsuri va rog.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jos in dreapta unde este acel difuzor fa click dreapta pe el si alege dispozitive de inregistrare. Intra in fiecare dispozitiv de inregistrare care arata ca un microfon si bifeaza optiunea de ascultare acel dispozitiv. Apoi, la nivele, regleaza nivelul si daca iti apare la difuzor un cerc rosu taiat cu o linie rosie apasa pe el sa se activeze. Daca nu te descurci caut comenzile in limba engleza. Eu am in romana!