| Jhfdfd a întrebat:

Buna seara TPU-isti laughing, deci... am niste probleme cu un Pc nou cumparat luna trecuta de la eMAG waiting. nu stiu ce "diagnostic" sa ii dau rolling on the floor) deci uneori mi se opreste ecranul [ se face negru] si nu mai pot face nimic... nu stiu de ce. Dar in schimb unitatea inca functioneaza adica are toate luminile aprinse si se aude. iar alteori se face alb ecranul laughing deci nu stiu ce sa mai cred. si problema este ca incepe sa faca astfel de figuri doar noaptea thinking. Pfff stie cineva ce trebuie sa fac? Adica bun il returnez dar daca o sa spuna ca este bun Pc-ul cei de la eMAG si mi`l trimit inapoi ce fac?
P.S. am nevoie mare de ajutorul vostru puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Este ceva legat de la placa video evident.
O sa zica e cel mai bun pc la pret sau ai placa video defectata. Trimite-l inapoi sa o testeze.

| Jhfdfd explică (pentru AgathaRo):

Multumesc, este singurul raspuns concludent. Uite-ti fundita happy

9 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Niciodata nu am inteles de va cumparati lucruri valoroase de pe net. Daca il luai de la un magazin din oras te duceai inapoi cu el si a doua zi ii luai reparat gratis. Asa mai dai vreo 60 lei pe curier.Banuiesc ca tu platesti curierul. Din ceea ce spui tu ai o eroare. De ecran alb nu am auzit in viata mea.

| Jhfdfd explică (pentru ovidiu8msn):

L-am cumparat pentru ca in magazine nu am gasit unul mai bun laughing adica parerea mea personala este ca este bun ca caracteristici laughing.

| Lysander a răspuns:

Ok, deci e clar ca problema este de la monitor. Daca au cumparat monitorul si unitatea impreuna de la eMAG presupun ca ai si garantie. Ii suni, le explici situatia, ei sunt obligati sa-ti schimbe monitorul sau sa-l repare.
Dar daca monitorul il aveai dinainte si ai cumparat doar unitatea nu ai ce sa le faci lor, nu ai de ce le ceri explicatii, doar sa-ti cumperi alt monitor.

| Jhfdfd explică:

Monitorul a fost cumparat o data cu unitatea m dar nu prea cred ca este problema de la monitor thinking

| Gray77 a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare, mi se facea deodata monitorul negru, probabil ti s-au ars becurile de la monitor...din cauza unei pani de curent poate...

| Jhfdfd explică (pentru Gray77):

Problema este ca nu a fost nici o pana de curent de cand il am laughing deci nu cred ca este de vina monitorul ci placa video thinking
P.S. am mai avut antecedente cu placile video la alte Pc-uri si la fel s-a intamplat thinking

| aNNtoNyO a răspuns:

Poi daca til trimite inapoi il duci la cineva de la tine din oras care se pricepestraight face Funda?!

| Jhfdfd explică (pentru aNNtoNyO):

De ce sa il duc la cineva din oras care se pricepe cand pot sa il trimit la Timisoara [ de unde a venit] pentru ca e in garantie si totusi a costat ceva laughing