| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara Tpu.Nu se mai deschide monitorul de la laptop,cand introduc incarcatorul se aprinde ledul acela si se face alb,semn banuiesc eu ca intra curent in laptop,dar cand apas butonul Power ca sa-l deschid acel led mai jos unde intruduc incarcatorul se face rosu, papaie putin niste taste dar nu se deschide.Imi poate spune cineva va rog frumos daca se mai poate repara?

Răspuns Câştigător
| Razvan_Roiu_1999 a răspuns:

Ai scapat cumva apa pe el? Sau poate a avut un soc si s au desprins cateva fire in interior(sunt foarte firave firele alea)

1 răspuns:
| xkapt5 a răspuns:

Apa nu am varsat pe el, poate s-a desprins vreun fir nu stiu, dar am fost la doctorul de calculatoare si mi-au zis ca e stricat hardul si ca trebuie resoftat eu acum nu stiu ce sa fac oricum multumesc pentru raspuns