| kb9 a întrebat:

Stiu HTML, CSS si putin din JS si PHP. Vreau sa incep sa-mi fac propriul Game Engine pentru a crea jocuri, nu vreau sa folosesc Unity, Unreal Engine sau altele pentru ca isi adauga logo-urile stupide in joc-urile mele, nu au tot ce am eu nevoie, au functii pe bani si pur si simplu vreau sa stiu ca am un g.e. facut de mine. Sfaturi? Gen cum as putea incepe, cum si de unde sa invat C++? NU-MI PASA CAT DUREAZA!

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Un game engine, din ce am auzit, se face foarte greu in C++ si moderat in C#.
https://www.gamedesigning.org/learn/make-a-game-engine/