| RandomQuestionsAndAnswers a întrebat:

sunt interesat in cumpararea unu desktop pc si majoritatea au placa video Intel HD Graphics si cam atat, nu stiti cata memorie are o astfel de placa? daca nu, cam ce pc-uri desktop-uri imi recomandati pana in 1200 de lei?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

El e interesat de un calculator iar tu ii spui de plasma? Asta-i prea tare... laughing)))

| lpavel a răspuns:

Placa Intel HD este integrata in procesor = memoria difera de la unul la altul DAR tu sa cauti care mai are o placa video in afara de Intel HD, sa mai aiba o placa Nvidia sau AMD =astea lucreaza in jocuri NU intelul!
Bine daca nu mai are alta placa lucreaza si intelul DAR nu te astepta sa-ti mearga prea multe jocuri... Bafta!

| Hitback a răspuns (pentru lpavel):

Placa video integrata e pentru ascultat muzica google youtube filme cam atat. Eventual un solitaire. Daca vrei gaming du-te pe placa video dedicata.
In banii astia nu o sa iti mearg toate jocurile iti garantez. Mai strange eu zic sa faci macar 16-18mil.***minimum***.

Ps. Scuze ca ti-am scris tie dar nu ma lasa sa ii raspund la baiat.