| asfhss a întrebat:

Abia ce mi-am instalat Assassin's Creed IV Black Flag. Cand am pornit jocul mergea foarte greu, meniul cu 15 FPS iar dupa am umblat la setarile grafice si meniul ruleaza cu 50 FPS, gameplay-ul cu 20 FPS? Ce pot face sa ruleze mai repede jocul? Sistemul meu: RAM: 4GB
GPU: nVidia GeForce 610M 1GB
CPU: Intel Core i5 - 2450M 2. 50GHz
HDD: 750GB din care folosibili sunt 546.5 GB
Dau FUNDA!
(PS. Am incercat si cu Razer Game Booster)

11 răspunsuri:
| Iliutz a răspuns:

Iti iei o placa video

| asfhss explică (pentru Iliutz):

Dar arata ca merge la maxim...eu ce fac, mi-o schimb din an in an?

| Iliutz a răspuns (pentru asfhss):

E o placa integrata cum sa poti rula assasin 4 la max pe aia ma, eu am hd 7750 si nu merge tot pe maxim si e 1gb gddr5

| asfhss explică (pentru Iliutz):

Nu e integrata aia, ca am si integrata (Intel HD Graphics 3000) si asta e placa dedicata, crede-ma, si eu credeam la fel dar m-am dus la specialisti si mi-au spus ca este dedicata!

| asfhss explică (pentru asfhss):

Si ca sa stii, de la un timp s-a intamplat asta ca inainte Crysis 3, Assassin's Creed 3, Tomb Raider mergeau pe maxim si nu stiu care e problema...

| Iliutz a răspuns (pentru asfhss):

Aha; incearca la assasin sa pui shadow of,v sonyc (ceva de genu) of, motion blur of, ati-allias of. Daca tot nu merge nu stiu care o fi problema sad, incearca sa iei un driver la placa video mai nou, sau vezi in panuoul de control al placi video sa fie multisampling bifat nu super sampling.

| asfhss explică (pentru Iliutz):

Pai am instalat si nu gasesc nici un multisampling si super sampling sad

| asfhss explică (pentru Iliutz):

Stii,eu am nVidia, cred ca era destul de clar, dar merci happy

| WolffBoy a răspuns:

Incearca sa umbli la setarile grafice si sa dai shadow la low si rezolutia de la ecrat deca e cea mai mare incearca una mai mica.

| asfhss explică:

Am incercat, merge un pic mai bine...de la 10 FPS la 20 FPS...