| ReMusS a întrebat:

Buna TPU acum vreo 3-4 luni am facut un servere de counter strike 1.6 si a mers nu era nici o problema si acum m-am gandit sal deschid din nou si cand alti playeri se connecta ii spune WARNING: UDP_OpenSocket: port: 27015 bind: WSAEADDRINUSE
NET Ports: server 27015, client 27005
Could not get TCP/IP address, TCP/IP disabled
Reason: WSAENOTSOCK
Connecting to 89. xxx. xx. xxx
mai ales mie, si mie tot asa imi face.
daca stiti va rog sa ma ajutti
funditaaaa+vot!

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Inchide cs-ul si dupa aceea incearca sa pornesti serverul!

Ca sa nu mai intampini aceasta problema: porneste cs-ul pe alt port decat serverul, poti seta portul asa:
Ex: D:\Games\Counter-Strike\hl.exe -game cstrike -console -port 27014
la shortcut la target asta.