| Caponel98 a întrebat:

Salut am o problema, nu imi merge serverul meu de counter-strike, am net de la UPC de 10 mbps prin modem, iar cand dau ip-ul meu prietenilor nu merge sa se conecteze la el. Mi-au spus ca le scrie asta in consola :
] connect 89.136.60.114:27015
WARNING: UDP_OpenSocket: port: 27015 bind: WSAEADDRINUSE
NET Ports: server 27015, client 27005
Could not get TCP/IP address, TCP/IP disabled
Reason: WSAENOTSOCK
Connecting to 89.136.60.114:27015

Serverul nu e Lan, ip-ul este de pe MYIP, iar firewall si antivirusul sunt oprite. Dau funda raspunsului corect.

2 răspunsuri:
| ĉøďяüт a răspuns:

Du-te la cei de la upc si zile sa iti repare netul

| Caponel98 explică (pentru ĉøďяüт):

Nu e vorba de reparat netul, pentru ca am mai tinut servere de counter-strike mai de mult si mergeau perfect