| PeMihai a întrebat:

Buna TPU.
Am achizitionat un joc numit Resident evil 4. Imi place foarte mult dar am o problema. La sectiunea jocului in care trebuie sa te urci intr-un cart minier, la final trebuie sa sari si sa spamezi un buton ca sa nu mori. Am incercat faza de mai multe ori si oricat as spama butonul nu vrea sa functioneze. In mod normal joc cu controller de xbox one la calculator, dar am incercat si cu tastatura si s-o intamplat ceva diferit, parea mai putin buguit, insa tot nu a mers. Am incercat si anumite glitch-uri ca sa dau skip la faza dar nu-mi ies. Sectiunea e pe la jumatatea jocului. Daca stiti vreo metoda va rog sa ma ajutati, este un joc foarte bun si chiar as vrea sa-l termin.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Încearcă să limitezi jocul la 30FPS. Sunt unele jocuri care au probleme în cazul în care mărești cadrele pe secundă, ele au fost gândite și dezvoltate cu limită de FPS, în cazul de față cu limita de 30FPS.
Un alt exemplu ar fi GTA SA, unde CJ înota mai greu dacă aveai mai mult de 25FPS.
Încă câteva exemple ar fi jocurile Bethesda, Fallout 3/NV/4 și TES Oblivion/Skyrim, unde dacă scoteai limita de 60FPS, unele elemente (în special fizica) o lua razna.

| PeMihai explică (pentru SilviaDulcik):

Multumesc, insa acum nu sunt acasa sa incerc, asa ca nu stiu daca merge. Daca va merge ma intorc la intrebare sa-ti dau funda

| PeMihai explică (pentru SilviaDulcik):

Inca nu am incercat varianta, dar nu stiam cum functioneaza metoda. Daca alte persoane vad raspunsul puteti sa mai lasati merode( in caz ca asta nu merge)