| Ovidiu_Turcanu_1997 a întrebat:

am cumparat un mouse Marvo M309, a mers ok in ziua in care l-am cumparat, dar acum cand il folosesc, laptopul meu nu il citeste mereu.
Ce as putea face?

1 răspuns:
| TheDuck a răspuns:

Salut! Ar putea exista 2 variante.
1. Portul USB de la laptop-ul e stricat
2. Mufa USB de la mouse e stricata
Incearca sa cureti porturile USB de praf de la laptop sau sa bagi alt device in acel port (tastatura, micro USB etc), daca nu le citeste nici pe alea inseamna ca e varianta 1 si trebuie sa schimbi placa de baza. Daca e varianta 2 mergi la magazin si ti-l schimba sau iti iei banii inapoi.