| Adicutzu a întrebat:

Buna TPU... Am laptop asus x59gl series. Procesorul acestuia este intel dual core inside de 2GHZ. Cam pana la cati GHZ as putea sa ridic capacitatea acestuia cu overclock fara sa il afecteze in vreun fel?

2 răspunsuri:
| Bakerash a răspuns:

Salut! Deci de la inceput nu ai pornit bine, cand ai spus laptop :O. NU este indicat sa faci overclock pe laptop-uri fiindca se pot strica si daca chiar ai vrea sa ii ridici frecventa iti trebuie 4gb ddr3 sanatosi, un AC (din acela care se pune pe sub laptop si raceste) si multa atentie, iar in cazul in care la un momentdat se restarteaza atunci ori e prea tarziu sad ori daca ai noroc ar fi cazul sa te opresti big grin. Nu te incurajez sa faci acest lucru daca vrei overclock go and buy a dextop with a i7 laughing

| Adicutzu explică:

Pai eu am 4 gb si am si cooler sub laptop cu 3 ventilatoare... dar daca zici ca nu e indicat o sa ma abtin. Tocmai mi-am luat o mem de 2gb ddr2 pe lang una tot de 2gb Kingston...