| RonaldSebastian123 a întrebat:

Cum as putea face un overclock la processor?
Am un Intel Pentium Dual Core de 2.50 GHz, si as dori sa-i ridic frecventa la 3.00 Ghz.
Si as dori cu un program sa ridic viteza cooler-ului.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

Depinde, daca ai placa de baza care sa aiba in bios posibilitatea de overclock si pentru ventilator nu ai nevoie de un program pentru ca se va incinge mai tare dupa overclock si isi va regla turatia dupa temperatura, exista pe net programe de overclock si sfatul meu e sa nu sari direct la 3g ci sa o iei usurel si sa testezi daca e sistemul stabil.

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro