| Eddys a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor, am nevoie de o placa video :
eu as vrea sa imi cumpar una de 1 gb nVidia GeForce dar se poate sa nu mi se potriveasca adica sunt si alt fel de placi?

Răspuns Câştigător
| IAmAnonim a răspuns:

Mai buna e una separata decat una onboard si eu am avut una onboard si am pus alta separata si se vede diferenta la grafica, dupa mine cea mai buna placa video este asta: http://www.emag.ro/......180-00-20R
dar zii si tu slotul, ca daca ai un slot agp placa asta e pe un slot pci express si daca vrei sa-ti cumperi placa asta video trebuie sa ai si un procesor si rami pe masura ei (procesor 3. 4ghz, rami 8gb), daca ai slotu agp uite: http://www.pcgarage.ro/......8-bit-agp/
sper ca te-am ajutat.bye

4 răspunsuri:
| IAmAnonim a răspuns:

Sunt alt fel de placi dar nVIDIA nu prea e buna la jocuri(se vede mai negru jocusi merge cam in reluare) sfatul meu ar fi bine sa mergi pe un ati radeon (performanta maxima) si poti sa-ti iei ati radeon de 1gb sau de care vrei tu

| Eddys explică (pentru IAmAnonim):

Asus ATI Radeon X1050 128MB OnBoard 1GB HyperMemory DDR 64-bit EAX1050/TD/128M placa asta e buna Marius? sau imi poti recomanda tu una de vanzare? big grin

| AlEx0 a răspuns:

Da sunt, dar uh ce placa ai acum pe PC?

| Eddys explică (pentru AlEx0):

EU am asa : Nvidia GeForce 7025 / Nvidia GeForce 630a
Memory : 512.0 MB