| Walve a întrebat:

am nevoie de ajutor urgent.
Am abonament la Orange in care este inclus si internetul(350MB sau ceva de genul asta). Dar ideea e ca nu prea vreau sa fac cost suplimentar, deci ma pot lipsi de tot de oferta lor cu internetul lor si sa folosesc doar Wi-fi`ul meu.
Daca e dezactivat wi-fi`ul tot merge internetul, adica e activ cel de la ei. Nu stiu cum sa-l dezactivez, deci cum?
A, si daca pana acum eram pe wi-fi si intram pe net, nu imi mai lua si din netul de la ei, nu?big grin

Dau funda! Daca nu intelegeti ceva anuntati-ma!

Răspuns Câştigător
| ufromupps a răspuns:

Sa-ti explic.
Daca ai WiFi activat si Mobil data dezactivat nu iti ia din MB pe care le primesti de la Orange.
Daca ai dezactivat WiFi-ul si activat Mobile data atunci iti ia din MB.
In legatura cu cost suplimentar...
Daca ai telefon android poti activat/dezactivat Mobile data cand vrei tu.(Depinde de model. Pentru fiecare telefon android este facut un shortcut pentru mobile data daca apesi lung butonul de pornire/oprire)
Sper ca te-am lamurit happy
Daca nu, lasa-mi un mesaj privat. happy

| Walve explică (pentru ufromupps):

Iti multumesc pentru raspuns, in mare parte m-a ajutat. Dar eu nu am android, ci windows phone. Am cautat mai peste tot si nu gasesc nimic asemanator "mobile data".

| ufromupps a răspuns (pentru Walve):

Am gasit unde poti sa dezactivezi Mobile data, dar faza e ca e in engleza. Uita-te. Poate il gasesti happy

Start > Settings > Connections tab > Connections icon > Advanced tab > Select Networks button > tap the down arrow next to the first item and change to "My Work Network"

| Walve explică (pentru ufromupps):

Am cautat cam 15 minute si nu am gasit. O sa fiu atenta cand si cum il folosesc. iti multumesc oricum pentru deranj si o sa iti dau funda ca te-ai chinuit sa-mi explici!

| ufromupps a răspuns (pentru Walve):

Multumesc.
http://support.en.belgacom.be/......evices/en/

Incearca si aceste pasuri :)

| Walve explică (pentru ufromupps):

Iuhuu am reusit! La mine erau puse altfel alea, pentru ca am alt model de Nokia. Dar iuhuu!laughing