| pescarhoinar a întrebat:

Am nevoie urgent de driverele placii video Sapphire ATI Radeon X1550 512M PENTRU WINDOWS 8 (COMPATIBILE CU WINDOWS 8 ). Am incercat peste tot dar inca nu am gasit nimic. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Placa aia e piesa de muzeu. Imi pare rau sa te informez, dar nu exista nici un driver ca lumea pentru Windows 8 la asa ceva. Nu vorbesc din auzite, am un calculator cu X1950 Pro acasa, am pus Windows 8 pe el la un moment dat si nu am gasit nici un driver pentru el. ATI/AMD a incetat suportul pentru placile din seria X1xxx cu drivere de vreo citiva ani buni...

1 răspuns:
| MihaiPescaru a răspuns:

Salut..incearca sa intri pe site-ul official al ATI http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx iar in partea dreapta sus scrie "Find a Driver" si selectezi apoi Driver Autodetected, download-ezi acel fisier, salvezi, il instalezi si mai departe e usor