| Prici a întrebat:

Buna TPU
Am o intrebare
Oare pot seta viteza ventilatorului de la procesor sa o fac automata in functie de temperatura procesorului? pentru ca mi se pare ca suna foarte tare si am mai vazut la unii prieteni ca ventilatorul de pe procesor se tureaza in functie de cat de solicitat este procesorul.
Am nevoie de un program anume? Se poate seta din Bios? Depinde de placa de baza?

Funda inclusa happy xD

1 răspuns:
| Loner a răspuns:

Da,din bios la PC Health Status/CPU Fan Control/selectezi SMART sau FAN Speed Control Method/Mode selectezi Auto.