| Danydivahood a întrebat:

am o mica problema: deci am pe telefon niste poze pe care as vrea sa le transfer pe tableta si nu prea stiu cum...va rog ajutati-ma, dau funda pentru cel mai clar, detaliat si bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| jurnalul a răspuns:

Le poti trimite prin Bluetooth. Poti de asemenea sa incarci pozele de pe telefon pe o adresa de email si pe urma sa intri de pe tableta pe adresa de email si le dai donwload in tableta( asta daca ai internet atat pe telefon cat si pe tableta). Alta varianta ar fi sa le scoti de pe telefon cu un cablu de date pe calculator si pe urma de pe calculator sa le bagi pe tablea tot cu un cablu de date.O alta varainta ar fi ( daca tableta si telefonul au slot de card ) sa le copii din telefon pe card si pe urma scoti cardul si il bagi in tableta.

| Danydivahood explică (pentru jurnalul):

Prin Bluetooth cum mai exact as putea sa le transfer?

| jurnalul a răspuns (pentru Danydivahood):

Deschizi aplicatia Setari Configurari a telefonului sau tabletei.
In „Wireless si retele", atingeti Bluetooth.
Asigurate ca Bluetooth este activat si dispozitivul este setat la „vizibil".
Dispozitivul va scana si va afisa toate dispozitivele Bluetooth disponibile din zona în „Dispozitive disponibile". Daca dispozitivul dvs. Bluetooth nu este afisat in lista, atingi "Mai multe" si apoi "Actualizati".
Atingi numele dispozitivului Bluetooth cu care doresti sa asociezi telefonul sau tableta.
Urmezi pasii de pe ecran.
Daca asocierea a reusit, telefonul sau tableta se vor conecta la dispozitiv.
Daca vi se solicita sa introduceti un cod de acces, incercati ss introduceti 0000 sau 1234 (cele mai frecvente coduri) sau consultati instructiunile primite o data cu dispozitivul.
Intri la fotografiile de pe telefon si le dai "distribuiti" si alegi prin Bluetooth, apoi alegi numele dispozitivului pe care vrei sa le trimiti.

3 răspunsuri:
| ZetZ a răspuns:

Simplu, cumperi un card de memorie (cel mai ieftin ce il gasesti, te costa cativa lei) bagi cardul in telefon, muti pozele pe card, bagi acelasi card in tableta, si le muti pe tableta. Sau varianta 2, cu cablu de date, conectezi telefonul la pc/laptop, le copiezi pe pc/laptop, apoi conectezi tableta la pc, si le transferi pe tableta. Sper ca te-am ajutat.