| AnitaaGeorgiana a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un iPhone 5, dar nu stiu daca sa mi-l cumpar cu bani cash sau sa il iau la abonament. Mentionez ca eu stang banii pentru el.
Avetii idee cat ar putea costa iPhone-ul la abonament? Daca da, cat?
Ma gandesc ca daca il iau la abonament cand o sa-mi vina factura lunara ( daca aveti idee cat poate costa, cat?) o sa platesc mult si nu vreau asta, fiindca deja ii vad pe parintii mei ca o sa zica sa mi-o platesc singura.
Ajutati-ma cu niste sfaturi! O zi placuta in continuare!:*

Răspuns Câştigător
| Striker14 a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi un s2 sau un s3 ca ar fi mult mai bune decat un iPhone. Dar daca vrei sa iti spargi banii de pomana, la Orange costa asa:
-349 euro cu pantera pentru iphone 51 (adica dai 51 de euro/luna)
-428 euro cu pantera pentru iphone 31 (adica dai 31 de euro/luna)
-538 euro cu pantera pentru iphone 23 (adica dai 23 de euro /luna)
La liber costa 2525 lei.
Toate astea pentru un iphone cu 16 gb.
Un S3 costa 2000 lei la liber
Un S2 costa 1400 lei la liber
Alegerea iti apartine. O zi buna happy
PSbig grinezactiveaza internetul cand nu iti trebuie (pe iPhone nu se poate, pe Android da)ca sa nu iti vina factura prea mare.

| AnitaaGeorgiana explică (pentru Striker14):

Ai dreptate! M-am gandit la o a doua varianta sa imi iau un s3 mini, fiindca s3 e prea mare si nu vreau sa ma car cu plasa dupa mina laughing ce zici, ar fi bun? S2 isi ia fratemiu si nu vreau sa fie ca al lui.

| Striker14 a răspuns (pentru AnitaaGeorgiana):

Are un coleg S3 mini si am vazut ca e bun, deci poti sa-ti cumperi unul big grin. Ma bucur ca te-am putut ajuta.