| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... Am descarcat jocul Vindictus EU, aveam lag in PC si acum vreau sa il sterg. Am sters Vindictus EU si Nexoneu Downloader din Add or Remove Programs si tot era acolo. Am dat Restart la PC, inca era si m-am dus in C: si cand dau click dreapta pe folderul Nexon si delete nu merge... am incercat si pe bucatele, am intrat in folderul Nexon si avea doua foldere: Nexoneu Downloader si Vindictus EU. Am inceput cu folderul Vindictus EU si acesta s-a sters, dar folderul Nexoneu Downloader nu merge sters. Imi da eroarea: "Acces is Denied!" si am incercat si cu Shift+Del dar tot nu mergea, imi dadea aceeasi eroare! Ce pot face? Funda! (fara sa descarc programe gen Unlocker, daca se poate)
Si scuzati daca categoria nu e potrivita, dar nu am stiut ce sa aleg dintre Jocuri PC/online si Tehnologie...

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Stai asa, nu te agita! Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP.Aici debifeaza Nexon sau vezi ce are legatura cu jocul si click pe Apply -> OK. Da un restart si intra si dezinstaleaza-l normal din Add Remove Programs.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Am precizat in intrebare ca l-am dezinstalat deja din Add or Remove Programs, dar tot exista in PC.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Scuze de deranj, dar am observat si Uninstaller-ul lor... LOL laughing si nu uita ca daca apare o problema, prima data voi apela la tinewinking.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

STAI! Nu merge Uninstaller-ul lor! CE SA FAC?

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles din prima! Trebuie sa-l inchizi din startup ca proces si apoi merge dezinstalat. Si acum REPET -> Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP.Aici debifeaza Nexon sau vezi ce are legatura cu jocul si click pe Apply -> OK.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dar nu il am in Startup!

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-mi mie ce ai bifat in Startup. Scrie-le aici pe toate.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Am niste chestii, multe, cu un nume ciudat, dar nu au nici o legatura cu Nexon si Vindictus EU, dar am rezolvat problema... Am instalat inca o data jocul, am dat Uninstall si s-a sters si ala si asta... Multumesc oricum!

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

In fine! BIne ca ai rezolvat. In startup printre numele alea ciudate aveai si programul.bye, bye wave