| ZzZiasmizZz a întrebat:

Buna TPU.Am o problema cu laptopu-ul meu, nu stiu ce are..cand il aprind imi variantele : Launch Startup Repair (recommended )
Si Start windows Normally.
Pe oricare aş da nu imi intra pe dekstop.
Ajutati-ma.. chiar nu stiu ce sa fac...sa imi zica cineva cat mai explicit, pentru ca nu ma prea descurc cu laptopuri -le.Pls dau FUNDA.

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

System Restore de pe cd-ul de instalare a windowsului. Poti face asta urmand urmatorii pasi:
1.Introduci cd-ul de instalare
2. Apesi orice tasta atunci cand scrie "Press any key to boot from CD or DVD".
3. Click pe Repair your computer
4. Selectezi partitia pe care ai instalat windowsul (de obicei C:\) apoi click pe next
5.Selectezi System Restore din System Recovery
6. Urmezi instructiunile din System Restore pentru a selecta un punct de restaurare(restore point)
7. Click finish pentru a restabili pc-ul.

Sau ai putea reinstala windowsul.