| pavcla1 a întrebat:

Am o problema destul de complicata la calculator si am sa va cer ajutorul.
Uitati ce se intampla:
Ma jucam un joc numit metin2, a aparut o eroare si s-a inchis laptopul.
L-am restartat si mi-a dat sa aleg din 2 variante:start windows normally si launch startup repair.
Am dat launch startup repair si l-am lasat toata noaptea sa caute ce e in neregula si inca cauta cand m-am trezit dimineata.
L-am inchis si am ales start windows normally dar nu stiu cum, s-a pornit startup repair-ul.

Orice as alege, se porneste startup repair si nu mai termina sa repare ce e de reparat.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Buna pavcla1! Uite care e treaba, daca ai dat la a2a varianta adica la startup repair nu mai poti face nimic decat sa instalezi windows-ul pentru ca pc-ul tau a memorat varianta 2 din pacate varianta buna este prima windows normally! Deci instaleaza Windows-ul

| pavcla1 explică (pentru AlExAlExAnDrU):

Cum pot face asta? am nevoie de un CD?

| 74Alex74 a răspuns (pentru pavcla1):

E cam grea procedura.Mai bine nu incerca singur.Caci eu odata am vrut sa fac totul singur si am avut noroc ca m-a oprit cineva.Mai bine cheama un programist.Sau cel putin pe cineva care a mai schimbat Windows-ul macar odata.happy Succes

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Doamne ajuta, asa poate lasa lumea in pace jocul ala de rahat.

| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Da este nevoie de un cd! dar dai funda cuiva?

| 74Alex74 a răspuns:

Salut. Posibil sa ai o problema cu disku "C". Deci ar fi cazu sa schimbi windows-ul.