| Plecat_La_Mă-ta_Vivi_1988 a întrebat:

am o problema,nu imi mai merg jocurile online pe pc,am internet pot intra pe browser fara probleme,dar cand incerc sa intru intr´un joc care merge doar online zice am nu am internet, am windows 8.
Idei?

1 răspuns:
| QuertyQuestions a răspuns:

Incearca sa intri in control panel si sa dezactivezi firewall-ul, sau in caz de nu vrei sa te risti sa iti intre virusi poti intra in Control panel la windows and security si cauti o optiune numita "Allow a program" sau ceva de genu, apoi cauti executabilul de la jocul tau si il adaugi, asta ar trebui sa-i permita jocului sa se conecteze la internetul tau. Sper sa mearga, success.