| Leeuk a întrebat:

Am o problema cu modemul, nu pot juca nici un joc ONLINE. Am incercat tot ce stiu am cautat si pe internet si nimic. Si m-am gandit sa schimb modemul cu cineva. Are tot de la Romtelecom si la ea merg jocurile online sau in browser si daca il iau si il conectez la "firele" mele oare va merge oare? Adica nu vreau sa il iau degeaba sau ceva de genul. Sau daca stiti raspuns la problema cu modemul. FUNDA

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

Nu va merge, routerul este codat sa mearga numai pe linia ta te telefon (internet), asta se face in baza la MAC address si nr. serial.
Intra în setări, datele sunt pe eticheta routerului.
La legătura cu cablu, atenție ultima poarta este pentru Internet TV.