| millar a întrebat:

am revenit cu o intrebare tot despre minecraft cum pot trece din modul supravietuire in modul creativ, doar pentru a loa cateva obiecte? Si dupa inapoi? Si inca o intrebare daca am dat la dificultate pasnic, mai sunt mobi?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Nu-ti trebuie nici o versiune anume. Trebuie sa fie legat,,/" de restul comenzii. Scrie asa : /gamemode 1
Apoi ca sa revii pe survival: /gamemode 0
Daca nu merge, apasa esc, du-te la,, deschide in lan" si bifeaza aia din dreapta sus pe,, ON" si dupa incearca iar. Funda?

3 răspunsuri:
| millar explică:

Am incercat cu / gamemode 1 si nu merge zice ca nj sunt autorizat, imi trebuie o versiune anume?

| Nemessys a răspuns (pentru millar):

Nu-ti trebuie nici o versiune anume. Trebuie sa fie legat,,/" de restul comenzii. Scrie asa : /gamemode 1
Apoi ca sa revii pe survival: /gamemode 0
Daca nu merge, apasa esc, du-te la,, deschide in lan" si bifeaza aia din dreapta sus pe,, ON" si dupa incearca iar. Funda?

| millar explică:

Comanda necunoscuta incearca /
help... Am incercat cum ai zis dar nu merge

| Johander4k a răspuns:

/gamemode 0 sau 1 nu mai știu, îți dai singur seama. Și da, nu mai apar zombi la pașnic, e logic...