| vlad4game a întrebat:

Intrebare legata de minecraft! Cum pot sa schimb o lume creata care este pe modul supravietuire. in alt mod (creativ de exemplu)? Mutulesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AdySnaP a răspuns:

Foarte simplu daca ai ultima versiune de minecraft officiala(1.3.2) intrii in lume apesi T si scrii asa /gamemode 1 ( pentru cretiv) sau /gamemode 0 (pentru supravietuire). Daca nu ai ultima versiune e mai complicat si iti recomand sa iti faci update, dar nu stiu sa iti explic deoarece depinde daca ai minecraft original sau crack-uit dar cauta inaintre sa dai login cauta la optiuni "force update!" si bifeaza/apasa butonul si dupa aia intra in joc si asteapta sa descarce un pic. Nu vei pierde nimic. Daca nu te descurci da-mi mesaj pe TPU cu mess-ul tau sau vorbim prin mesaje la TPU

2 răspunsuri:
| vlad4game explică:

Dracusorul_vladutz_09 da-mi addhappy

| LittleBunnyMinecraft a răspuns:

Foarte simplu pentru modul supravietuire scrii /gamemode 0, pentru mod creative sri /gamemode 1 si pentru mod aventura scrii /gamemode 2.Cu placere