| gabynico a întrebat:

am si eu o intrebare : daca vreau sa imi fac un blog cu adresa de gmail, cei care imi stiu adresa de gmail pot sa imi vada si blogul sau nu il pot gasi asa si nua re nicio treaba una cu alta?

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Nu prea are legatura una cu alta - in momentul in care iti creezi blogul, ai optiunea ca adresa de mail sa nu fie vizibila pentru ceilalti.
Blogul il pot gasi doar daca au adresa lui.
Eu recomand www.ucoz.ro - e destul de usor de folosit.

| LyonSsS a răspuns:

Ca sa iti faci un blog, mai intai iti inregistrezi un domeniu pe adresa ta de gmail. Dupa care ii dai hosting ( poti cauta si gratuit domeniu ca nume). Urmatorul pas este instalarea de wordpress care te ajuta sa iti editezi blogul si are foarte multe plug-iunuri, teme si turoriale. Uite un exemplu de blog de jocuri cerat de mine www.ggames.ro