| HowlingWolf777 a întrebat:

Bună, recent am văzut toată harababura asta cu al treilea război mondial si cum Trump a omorât recent un lider Iranian de unde s-ar putea isca un război, întrebarea mea e: având in vedere ca facem parte din NATO, si prin urmare suntem aliați într-un fel sau altul cu SUA, e posibil sa fie si România implicată într-un război? Si e posibil sa fie obligatoriu sa mergi sa lupți pentru tara cum a fost si in războaiele anterioare? Si ce condiții trebuie sa împlinești pentru a fi selectat sa lupți? Ma refer la vârsta, stare de sănătate etc. Mulțumesc! Dau fundă! ( cine are chef de glume si chestii de genul rog sa se abțină, am pus o întrebare serioasă si chiar sunt curios ce se va întâmpla dacă se va isca un război)

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu nu cred că va fi nici un război.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pornești de la o premisă inexistentă. Nu are cum să pornească un război. SUA e prea puternică și nu are nimeni tupeul sa se incurce cu ea. Ar putea izbucni cel mult un război zonal.