| AFC a întrebat:

Buna TPU

Am un Laptop Samsung, si am 2 placi video in el, una IntelR
HD 4000 de 700 mb si un ATI HD 7670m 2 Gb.

Din cate am inteles ca la jocuri placa cea mai buna va functiona.

La jocul World Of Tanks ( WOT) nu pot pune doar grafica cea mai slaba, de ce?
De ce nu intra placa ATI?
Va rog care stiti sa-mi ziceti, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Specializat... mdeah
geniul de deasupra nu prea are idee ce zice.

Orice laptop poate avea 1-2 placi video:
- una integrata Intel,
- una dedicata ATI/AMD sau NVIDIA

cea integrata iti asigura faptul ca vezi ceea ce vezi pe ecran. fara ea laptopul nu ar arata nimic pe ecran
cea dedicata poate fi folosita prin instalarea software-ului specific placii video.

nu iti intra automat cea mai buna. cine a zis asta habar nu are. iti functioneaza cea al carui soft l-ai instalat.

sincer nu prea iti inteleg intrebarea.
Nu poti pune grafica slaba? si dupa intrebi de ce nu merge placa ATI?
Eu asa am inteles din ce ai scris.

Si daca zici ca nu iti intra, instaleaza software-ul. intra pe site-ul AMD si cauta software-ul dupa modelul placii.

1 răspuns:
| Shadow4Yoou a răspuns:

Probabil ca jocul este "specializat" pentru placile de tip NVIDIA. In caz contrar cred ca ar trebui sa iti updatezi driverele placii video.
Funda big grin?