| danyel343 a întrebat:

Sall! am un laptop HP pavilion g6 cu o placa video integrata Intel hd 4000 si una dedicata amd radeon hd 7670m, cand instalez jocuri gen rpes 2013 imi spune ca placa video Intel graphic 4000 este slaba,cum pot schimba sa ruleze jocurile pe cea dedicata, nu integrata?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sigur ai driverele la dedicata instalate si actualizate? Daca da, intra in catalyst control center si configureaza jocul si executabilele de la pes(toate daca se poate) sa le pui cu radeon.

| danyel343 explică (pentru sltlp):

Da am toate driverele actualizate, cand intru in catalyst control, ma pune sa aleg intre high performance, power saving si based on power source, mi-a zis un prieten ca daca il setez pe power saving intra automat Intel 4000 si daca dau pe high performance intra amd radeon-ul, adevarat?

| sltlp a răspuns (pentru danyel343):

Partial e adevarat.

| danyel343 explică (pentru sltlp):

Ok daca e partial corect e bine! mersi pentru ajutor

| sltlp a răspuns (pentru danyel343):

Partial pentru ca sunt unele programe care chiar si e high performance o sa ruleze tot pe integrata.