| qRandyOrton a întrebat:

as avea si eu o problema mica, am admin pe un server de cs classic, si nu stiu ce inseamna redirecte.Plz,ajutatima happy

Funda!

Răspuns Câştigător
| FreShboY15 a răspuns:

Ce inseamna redirecte la Counter-Strike?

Am citit pe diverse site-uri urmaroarele informatii legate de redirecte la CS:

Este tot un server, doar ca scopul lui nu este acela de a se juca pe el ci pentru a atrage lumea sa se conecteze, iar cu ajutorul unui plugin, ii redirectioneaza catre alt server. Astel s-a ajuns ca in lista cu servere publice sa apara un server de sute de ori, atragand tot mai multi jucatori.
Este solutia cea mai rapida de a popula un server, majoritatea serverelor obligand adminii sa tina aceste redirecturi pornite, iar in scurt timp acesta se umple.

Redirectele au rolul de a redirectiona jucatorii de Counter-Strike spre acel server de care apartin serverele redirecte, deci la care ii fac "publicitate", fiindca de fapt asta reprezinta serverele redirecte. De exemplu, cand cauti servere pe Counter-Strike, gasesti mai multe servere. Cu cat mai multi oameni tin redirecte, cu atat vor fii mai multe serverele in lista. Tin sa precizez ca aceste redirecte folosesc foarte multa memorie RAM. Redirectele se tin de obicei de catre adminii unui anumit server, pentru ca serverul sa fie cat mai populat.

Ce inseamna sa tii redirect:

Fiecare consola deschisa creaza un shortcut in Counter-strike la Internet servers. La 20 de console deschise vor exista 20 de shortcut-uri, pe care oamenii le vor vedea. De cate ori vor incerca sa se conecteze pe una din ele, vor fi redirectati catre serverul real dorit. Cu cat mai multe persoane tin redirect, cu atat serverul reuseste mai rapid sa fie populat.

Daca tineti redirect puteti fi recompensati cu slot, assistant, helper sau admin, in functie de vechimea pe care o aveti pe server si numarul de ore jucate.

Dar iti recomand sa joci fara redirecte deoarece consuma multa memorie ram si cu timpul ingreuneaza viteza de windows! FUNDA?

1 răspuns:
| skyfear a răspuns:

Redirectele iti baga playeri pe server. is un fel de servere virtuale care apar la Internet. cand cineva da click ppe serverul virtual (redirectul tau ) iti baga acel player pe sv tau. ai deschis 10 redirecte ai 10 servere virtuale