| Avadanei_Denis_1997 a întrebat:

Buna Tpu..as vrea sa imi iau o placa video noua [ nVIDIA geForce gtx 560 ti 1 gb ] si as vrea sa stiu daca se potriveste cu placa mea de baza.ASRock G31M-s ddr 2 800 dual channel ( placa video pe care o am este integrata ..intel g33/g31 express chipset family). Placa vreau sa o iau pentru jocuri cum ar fi:COD; fifa 12, 13; Euro Truck Simulator 2, Max payne 3, Gta-uri ..si alte jocuri care imi par interesante.

Acum am:
Procesor : Dual core 2.60 ghz
Ram : 2 gb ddr2
HDD : 500 gb

Sau ar fi mai bine sa imi iau un ps2?

Răspuns Câştigător
| Geokgian a răspuns:

Nu iti recomand sa iti iei asa placa pentru este prea puternica pentru configuratiapc-ului tau dar ps2 nu este chiar asa de bun mai bine iti iei o placa video mai slaba

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Nu lua 560 ti, ia ceva de generatie mai noua: 650ti, 660, 660ti, 7850, 7870.