| DeNiUTzU a întrebat:

Saluttttt.

Deci eu am un pc Pentium(R) Dual Core Cpu E5300 @ 2.60 Ghz, 2 gb ram ddr 2..placa video Intel g33/g31 express chipset family integratasad

Ce vreau eu sa fac. Vreau ca la acesta configuratie sa adaug o placa video nVidia geforce gt 430 1 gb ddr 3 si nu stiu daca merge, ori de la placa de baza ori ca rami sunt ddr 2. Voi ce ziceti, merge? sau trebuie sa schimb ceva. dati-mi detalii sau spuneti-mi o placa video pe care sa mearga toate joacurile de pana akm...pana in 250 lei. si care sa imi mearga. Mersi FUNDA celui mai "bun" raspuns.

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Da merge fara probleme nu are legatura tipul de ram de il ai pe MB cu ce are placa video eu recomand in schimb un hd5570 de la amd e mai puternica la acelasi pret
http://www.hwcompare.com/7031/geforce-gt-430-vs-radeon-hd-5570/
aici sunt comparatiile
http://www.emag.ro/......R557D3-1GI
aici placa video
ps si eu am avut de ales din acestea 2 si am mers pe amd nu regret nimic

| DeNiUTzU explică (pentru AlinKun):

Dar merge pe placa mea de baza? Din cate stiu da. stiu ca e pci express x16

| AlinKun a răspuns (pentru DeNiUTzU):

Nu este nici o problema se pliaza pe x16 nu trebuie sa fie neaparat 2.0

7 răspunsuri:
| Armatistul82 a răspuns:

Eu am ati radeon 8500 vapor x merge tot dar nu stiu dac si pentru pcul tau

| ValyAndreica a răspuns:

Parerea mea ca asta ti-ar trebui. Mai intreaba un specialist si vezi ce zice

http://www.mediadot.ro/......mb-ddr3-oc

| DeNiUTzU explică (pentru ValyAndreica):

La asta mam si gandit, dar sa mearga. Am un vecin, lucreaza la calculatoare, so sal intreb.

| Tiberiu_Enisor_1993 a răspuns:

Prietene la 250 de lei SH poate ca noua nu gasesti nicaieri.