| Chitoran_Alex_2000 a întrebat:

Ce jocuri imi recomandati pentru Pc meu big grin

- Procesor Intel Core 2 Duo E8400 @ 3. 00GHz
- Rami 4, 00GB Dual-Channel DDR2 @ 332MHz
-Intel Q35 Express Chipset Family de 256 pe 64 Bits

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Iti recomand:
- Battlefield Play4FREE;
- League of Legends;
- Team Fortress 2;
- Robocraft;
- War Thunder.
Nu am putut sa-ti recomand mai multe jocuri, deoarece placa video integrata este foarte slaba. Toate jocurile de mai sus sunt gratuite. Le gasesti pe Steam sau cautandu-le pe Google. Primesc Funda?

| Alex1003 a răspuns:

Salut!
Poti incerca sa verifici diferite jocuri pe Game Debate:http://www.game-debate.com/
Tot ce trebuie sa faci este sa mergi pe Google si sa scrii asa EX: grand theft auto v system requirements, apoi alegi site-ul game debate.
Dupa aceea dai scroll mai in jos la pagina pana gasesti asta:http://i.imgur.com/EVY5hDh.png
Acolo unde scrie CPU- selectezi modelul tau ce procesor, iar la GPU- selectezi modelul de placa viodeo.
Dupa aceea dai PROCEED.Iti va aparea sa selectezi memoria RAM pe care o ai, apoi dai iarasi PROCEED si site-ul iti va spune daca jocul merge sau nu.

Asa poti verifica singur ce joc poti rula pe PC-ul tau!
Bafta!