| Dutzu18 a întrebat:

Buna TPU
Ce jocuri imi merg pe 3 GB RAM, 512 MB placa video si procesorul Dual Core 2.00 GHz. Vreau jocuri care merg sigur
Cel mai bun raspuns are funda

4 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Poi poti incerca asa sa vezi cam ce jocuri functioneaza pe PC tau
1) Deschide un browser ( Chrome, Mozila, Internet Exploarar)
2) Scrie in Google (Can You RUN It) apasa Enter
3) Intra pe primul rezultat pe site-ul celor de la systemrequirementslab
(vezi ca sub rezultatul dat de google se gaseste si numele site-ului cu culoare verde
4) La primul pas nu ai ce face trecem la al 2 pas ai o sageata in jos dai clik pe ea si iti alegi jocul care doresti sa-l joci
5) Dupa ce ai ales jocul apesi pe butonul Can You Run it? si astepti cel mult 5 minute dar nu o sa dureze atata
6) Sus o sa-ti apara o banda care se misca fiind verde sau rosie.
Rosie (nu iti merfe jocul)
Verde (iti merge jocul)
Si mai jos ai cerintele care iti trebuie ca sa iti mearga jocul
Unde este scris cu rosu inseamna ca acolo este problema din cauza aia nu iti merge jocul daca vrei sa schimbi ce iti arata acolo la cerinte bine daca nu incerci alt joc.
In multe cazuri este devina viteza pe care o proceseaza Procesorul pentru unele jocuri trebuie sa ai cel putin 3 GHz la procesor.
Fiind expert in Pc pot spune ca procesorul tau este foarte mic chiar daca este Intel
Bye happy

| Dutzu18 explică (pentru Scherimuvi):

Te contrazic aici pentru ca nu are dreptate Can you run it pentru ca imi zice ca fifa 10 nu imi merge si uite ca ma joc pe el deci ala nu are dreptate si nu ma mai iau dupa el happy

| Magnus a răspuns:

WOHOOOOOO,muuulte rau!
Raise Of The Argonauts
Assassins Creed(toate)
Prince Of Persia(toate)
Call Of Duty(1, 2,4, 5,6, 7)
Battlefield(toate)
Company of Heroes
Men of War
Rage
Guitar Hero(3, 4)
Supreme Commander
Elder Scrolls 4/5(cele mai bune din serie)
Red Faction Guerrilla
Crysis(toate)
Dead Island
Dc Universe
Batman Arkham Asylum/City
etc etc etc.

| lubu a răspuns:

Prototype,prototype 2, tom clancy splinter cell si saints raw cam atat stiu.