| YONTU a întrebat:

Ce minecraft are grefica aproape ca in realitate?
Daca stiiti scrieti-mi asa: Minecraft 1.3.6 un exemplu.

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Pentru asta iti trebuie textures pack, il gasesti aici: cu cat texturile au rezolutie mai buna, cu atat se vede mai clar dar s-ar putea sa-ti mearga mai greu. texturile standard au rezolutia de 16x16, tot ce gasesti cu rezolutie mai mare 32x32, 64x64, 128x128 ar trebui sa se vada mai frumos.
http://www.planetminecraft.com/resources/texture_packs/

2 răspunsuri:
| AlexoiuLiviu a răspuns:

Nu cred ca exista minecraft cu grafica ca in realitate dar poate ca ai confundat cu altceva.O metoda de schimbare a "graficii" cred ca ar fi downloadarea de texture pack-uri. Daca vrei sunt cateva misto pe youtube sau pe minecraft parca. Asta-i tot ce stiu...
Bft ^.^