| R1pstar a întrebat:

cine imi poate explica si mie cum sa ajung si eu gold / silver /bronz in league of legends eu am lcl 30 joc rankeduri dar eu cand intru la profil ami da ca am fost silver si acum sunt bronze in functie de LP dar daca sunt silver si am 0LP si pierd un meci imi scrie felicitar... acum esti bronz, ok dar cand mi se incarca jocul de ce nu am rama ca as fi bronze sau silver?

5 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Faci 100 lp intri in promotii pentru urmatoarea liga, faci 0 lp si pierzi 1-2 te retrogradeaza.

| R1pstar explică (pentru TechGuyTpu):

Si promotile si liga la cate zile sunt?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru R1pstar):

Nu sunt la zile.Cand intri in promotii iti da 3 meciuri. Daca castigi 2 din 3 te avanseaza. Daca castigi numai 1 pierzi promotiile si te da cu 90-60 lp.

| R1pstar explică (pentru TechGuyTpu):

A si totusi mie ami arata ca sunt silver 4 dar cand se incarca jocul rama aceia de la campioni nu mi-a arata

| Fllavi117 a răspuns (pentru R1pstar):

Nu.ti arata pentru ca trebuie sa termini sezonul in silver ca sa.ti arate rama