| RazOl17 a întrebat:

cum as putea imbunatati performanta de joc? ( ma refer la lag si din alea ca vad ca in ultimul timp am lag, dar nu de la net ci de la joc)

Răspuns Câştigător
| 01Joulie01 a răspuns:

Daca ai windowsul de mult timp reinstaleaza-l, mai sterge din istoria lui, curata-l de praf
nu tine 5 programe deschise in timp ce ai jocul deschis, dezactiveaza antivirusul cand joci. Sunt multe metode dar si pc-ul tau trebuie sa aiba un minim de 4GB ram si un procesor cat de cat, altfel e normal sa ai lag. Jocurile de acum majoritatea cer minim 1-2GB ram sau mai mult, depinde ce jocuri joci.

1 răspuns:
| MortalX a răspuns:

In primul rand, updateaza Driverele la cea mai noua versiune, Scade setarile video sau rezolutia in jocurile pe care le joci, curata PC-ul de praf prin interior si schimba pasta termoconductoare atat la procesor cat si la placa video (daca este posibil)
O reinstalare de windows nu strica, insa ai grija de unde il iei daca instalezi alt windows.
M-ar interesa ce specificatii are PC-ul tau si ce jocuri joci in general