| krt0f1oR a întrebat:

Acum doua luni mi-am luat un iphone x de 64gb si zilelea astea ma gandeam cum as putea stoarce si ultimul dram de performanta si cum as putea face bani cu ajutorul telefonului.
Asa ca intrebarile mele sunt:
1.Care sunt cele mai bune metode de facut bani cu telefonul (sau cu PC-ul- am un i5 2400 si un rx580 8gb si 8gb ram) si in ce constă (nu ma refer la bullshit-urile alea in care cica esti platit cand mergi pe jos sau in care minezi criptomonede fara valoare in piata cum ar fi PiNetwork).Ce ati incercat voi si a mers? Cati bani ati scos si in cat timp?
2.Cum pot sa storc ultimul dram de performanta din telefon (fara benchmark-uri)? Sa fie ceva productiv daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Pai poti incerca sa faci ceva jocuri in unity dar ai nevoie de ceva cunostinte, apoi le postezi pe magazin play sau appstore. Nu trebuie sa faci nu stiu eu ce jocuri de performanta 3d, e de ajuns sa ti vina o idee misto care sa prinda la public. Ex: flappy birds, candy crash etc. Nu stiu daca stii povestea lui Ovidiu Pop https://youtu.be/RP4jqlP3gy0, asa a inceput si el si acum cred ca e milionar deoarece are ditamai casa si nu stiu cate masini de sute de mii de euro. El detine firma ovilex care a facut jocurile alea driving school. O alta alternativa ar fi sa inveti sa faci site uri, sau sa inveti ceva securitate cibernetica si sa devii bounty hunter ( aflii mai multe pe canalul de yt vlog de it)
Poti sa ti faci un server pe un joc multiplayer exemplu Minecraft, acum mult timp s-a creat un server numit Hypixel pe acest joc si in ziua de azi are aproape 100 de mii playeri online in fiecare zi si au buget in cat sa plateasca in fiecare luna programatori pentru antichat si pentru noul joc pe care vor sa l scoata "Hytale" la care m-am gandit si eu sa-mi fac un server pe acel joc hytale si sa vad ce iese. Acum metode mai neortodoxe ar fi sa incerci sa cumperi carduri furate de pe darkweb dar e destul de riscant, sau poti sa te ocupi si cu scam uri laughing

| krt0f1oR explică (pentru Bariel):

Mersi de sugestii!
Daca mai aveti idei va rog sa-mi mai spune-ti!

1 răspuns: