| Commapoint a întrebat:

Cum as putea sa-mi strang bani? Ma gandeam sa imi vand pe un site lucruri care nu-mi mai trebuie, sau sa imi vand telefonul. Aveti alte idei cum sa-mi strang bani? Avand in vedere ca am 14 ani :\. Fundita, multumesc >:3[scuze pentru categorie]

1 răspuns:
| butterfly31 a răspuns:

Salut.
Nu cred ca este nevoie sa vinzi lucrurile tale personale. Eu tot string bani. I-am convins pe parintii mei, ca orice nota buna voi lua, imi vor da ei bani. De exemplu: ai primit nota 10-10 lei, 9-9 lei, 8-8lei. Si daca primesti mai putin de 6 sau 7 le dai tu 6-7 lei. La ziua ta de nastere doar primesti bani de la rude, de Craciun primesti bani, cind te duci la bunei, ei tot iti dau cite ceva. Eu deja am reusit sa-mi cumpar un aparat de fotografiat Canon profesional, o bicicleta.

Sper ca te-am ajutat cu ceva.