| ingerinaripat a întrebat:

Cum pot sterge erorile din calculator? Am windows 7 si imi apare mereu cand intru pe calculatortongueC PERFORMER Attention! 49 registry errors found. Ce sa fac ca sa scap de erori in afara de a reinstala Windowsul

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce program de reparare a erorilor foloseşti? De la el îţi apare.
Prima dată dezinstalează orice program de optimizare din PC.
Eu îţi recomand cu cea mai mare încredere să foloseşti IObit ASC -> http://goo.gl/hbKCz
De la Care/Îngrijire bifezi tot mai puţin Repară vulnerabilităţile şi dăi scanare apoi reparare.
Însă programul nu şterge şi viruşii. Niciodată nu se ştie dacă ai PC infect sau nu.
Ia Malwarebytes de aici www.ninite.com/malwarebytes/
Îi faci update când îţi cere.
Apoi scanezi cu el.
Dacă-ţi detectează multe ameninţări intră în Safe Mode (restart la PC, apoi ţii apăsată tasta F8 şi alegi Safe Mode). Dai perform full scan de acolo. Apoi remove.
Eu astea 2 softuri le folosesc.
Şi n-am nici cea mai mică problemă.
:)