| TheDarK2012 a întrebat:

De ce, cand intru in metin2, ma lasa sa ma loghez, sa imi aleg caracterul, si apoi imi da blue screen cu eroarea : kmode_exception_not_handled

Precizez faptul ca am windows 10
Va rog cei ce au intampinat problema, si au rezolvat-o, sa imi lase si mie solutia. Dau funda! Multumesc :*

5 răspunsuri:
| TheLastLemon a răspuns:

Salut!
În primul rând nu jocul este problema... poate fi o problemă faptul că suprasoliciți PC-ul jucând metin2(care consumă memorie RAM)
Problema pe care o ai este de obicei de la RAM sau de la HDD(hard disk).
Am avut în urmă cu câteva săptămâni și era de la RAM.
Alții spun că poate fi și de la driverele instalate prost/neinstalate.
Îți recomand să testezi totuși HDD și rami.
Spor!

| TheDarK2012 explică (pentru TheLastLemon):

8 GB RAM, si imi functioneaza Photoshopul fara probleme... si din ce stiu, si photoshopul consuma...

| TheLastLemon a răspuns (pentru TheDarK2012):

Câte plăcuțe ai?

| TheDarK2012 explică (pentru TheLastLemon):

Una singura + ca hardul si ram-ul sunt abia luate... HDD de 1 TB si o placuta de ram 8 GB, si nu am cautat-o pe cea mai ieftina...

| TheLastLemon a răspuns (pentru TheDarK2012):

Dacă sunt noi nu știu altă variantă.
Nu mă bag să comentez ce nu am experimentat...succes!