| Mihaela_Alexandra_1994 a întrebat:

de ceva timp am o eroare la League of Legends (0xc0000007b) si nu reusesc sa o fac. Am reinstalat windows-ul si degeaba, am sters toate fisierele d3dx9 din sys32 si 64 si degeaba + directx si tot..degeaba...cand am sters acele fisiere am primit o eroare in care imi zicea ca d3dx9.39dll lipseste, daca il bag iar eroarea aia, nu stiu ce sa mai fac, are cineva vreo idee?

2 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Actualizeaza.Net Framework la ultima versiune la fel si DirectX. In cazul in care nu functioneaza dezinstaleaza jocul descarca java si Visual C++ Redistributable dai restart la pc apoi intalezi jocul din nou.
Bafta!

| Mihaela_Alexandra_1994 explică (pentru Vl4dootz):

O sa incerc, merci de point. happy