| RazvanALX122 a întrebat:

Buna TPU, de ceva vreme laptopul meu are niste probleme.
Tot se face ecranul negru inspre albastru intr-un mod aleatoriu.
Si ca sa il fac sa mearga normal trebuie sa il pornesc, sa astept sa se faca ecranul negru dupa il opresc, iar il pornesc astept 10 minute dupa imi scriu parola si dupa il dau Lock si astept 15 min si dupa scriu iar parola si merge fara probleme.Nu ca m-ar supara acest lucru dar ma deranjeaza ca nu pot sa instalez Windows 10 pe el pentru ca tot se face ecranu negru. Am incercat sa conectez inca un monitor si problema tot persista, am vrut sa desfac capacul dar s-a stricat plusul de la șurub, nu mai stiu ce sa fac. Va rog mult ajutați-mă

2 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Posibil sa fie placa video daca pe un monitor extern face la fel,
incearca un windows PE sa vezi daca e din windows,
incearca cu alta sursa de alimentare

| RazvanALX122 explică (pentru LasleaIoan1972):

Chestia este că cand il conectez la un Monitor, mi se face ecranul in loc de negru se face negru cu Dungi de diferite forme sau puncte, sau invers cand nu am monitoru conectat imi apare dungi, si cand il am conectat imi apare negru. Dar nu apare si pe monitor dungile, monitoru se face doar negru