| lepy706 a întrebat:

Buna TPU de un an m-am apucat sa construiesc un joc, l-am facut ( 95%) si vreau sa-l public pe google Play,
am 2 intrebari:
ce credeti, sa-l pun free cu ads ( publicitate) sau sa-l pun cu pret (3-4 lei )?
stie care va dintre voi cum sa atrag un sponsor adica sa-i fac jocului un buton de sponsor dar asta pot sa-i fac dar nu stiu de unde sa iau un sponsor care sa plateasca putin doar sunt incepator mi-ar trebui un sponsor de jocuri, ceva de genu
si ce spuneti la prima intrebare care varianta ar avea mai multe downloadari dar cu care varianta as castiga mai multi bani ( ads -urile ma platesc din downloadari!)

4 răspunsuri:
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Cred ca nu e o idee buna sa ceri bani pentru joc, avand in vedere ca esti incepator.Incearca sa suni la anumite firme sau companii pentru sponsorizare.Bafta!

| lepy706 explică (pentru Diabolik94):

Multumesc, dar am tot cautat companii si nu am gasit niciuna care sa sustina platformele de jocuri android crying

| AuroraLaptelui a răspuns:

1. Depinde de cât de bună e
2. Nu știu.

P.S. Cum l-ai făcut?