| anonim_4396 a întrebat:

Deci faza e că am un laptop cu procesor de 1.1 ghz si turbo boost pana la 2.3 ghz. Dacă joc fifa 14 procesorul imi este 100% in timpul meciurilor si cand fac transferuri sau fac antrenamente scade pana la 70%. Se poate strica laptopul sau ceva de genu? Si daca da sa imi recomandați alte jocuri cu fotbal asemănătoare dar care sa meargă (daca este cazul).

Răspuns Câştigător
| Knu a răspuns:

Laptopul se poate scrica in conditiile supraincalzirii procesorului si arderea lui (bine, si nu numai). Chiar daca el sta la 100% o perioada mai indelungata, daca este racit cum trebuie si nu trece de un anumit prag termic, nu pateste absolut nimic.