| Alin96DdD a întrebat:

detin un laptop Acer Aspire 5538G, laptop-ul are procesor dual-core 1, 2 GHz, placa video 512 dedicata, 4 GB ram, as vrea sa schimb procesorul cu unul mai bun, mai puternic putin cam de la 2 GHz in sus si nu stiu unde trebuie sa ma uit sa vad ce fel de procesor trebuie sa cumpar sa fie compatibil si sa suporte laptop-ul. Voi da funda pentru un raspuns nu o critica sau eu stiu ce!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Cauta pe ce socket e procesorul, trebuie ca placa de baza sa suporte socket-ul.